18 czerwca 2017

1.    Trwamy w oktawie Bożego Ciała dziś w Niedzielę procesja po Sumie o 11:00. Msze Św. Wieczorne przez cały tydzień o godz. 19:00.

2.    Za tydzień w Niedzielę odpust ku Czci Św. Jana Chrzciciela suma odpustowa o 11:00 prosimy asystę.

3.    W środę Różaniec prowadzi II Róża Matek z Grębowa.

4.    W Czwartek zakończenie oktawy Bożego Ciała, prosimy przygotowanie ołtarzy przy kościele:

·       I Ołtarz: Ojcowie z Chwałek i Henrykowa

·       II Ołtarz: Matki z Grębowa

·       III Ołtarz: Młodzieńcy z Dzielic

·       IV Ołtarz: Panny z Trzemeszna

5.    W piątek zakończenie roku szkolnego i katechetycznego Msza Św. dla Szkoły o 08:00.

6.    W piątek uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Po Mszy wieczornej pójdziemy procesyjnie do figury Serca Jezusowego na Rynku. Prosimy asystę dzieci sypiące kwiatki, feretrony a Panów Strażaków prosimy o zabezpieczenie trasy. O przygotowanie ołtarza prosimy I Róże z Rozdrażewa. W tym dniu z racji uroczystości nie obowiązuje post piątkowy.

7.    W sobotę o 10:00 będzie Msza Święta dla chorych z udzieleniem Sakramentu Namaszczenia. Prosimy, aby dowieźć chorych a po Mszy spotkanie na salce przy kawie. Zapraszamy.

8.    Prasa Katolicka: Opiekun, Przewodnik i gość Niedzielny.

9.    Dziękuję bardzo wszystkim zaangażowanym w uświetnienie naszej Uroczystości Bożego Ciała. Naszym organistkom, ministrantom, dzieciom sypiącym kwiaty, asyście, strażakom, policji, siostrom, zachrystianinowi, wszystkim niosącym sztandary i feretrony, przygotowującym ołtarze, organizacjom, które chciały oddać cześć Jezusowi niosąc swoje znaki. Panom Andrzejowi Pauter, Markowi Kellerowi, Zenonowi Półrolniczakowi, Kamilowi Bała, Tomaszowi Lis, Szymonowi Golińskiemu za zorganizowanie brzózek.

niedziela,
25 czerwca 2017