14 grudnia 2014

III NIEDZIELA ADWENTU

1.     Roraty od poniedziałku do piątku o godz. 17.00 zapraszamy do uczestnictwa.

2.     We wtorek od 13.00 będzie przeprowadzona zbiórka sprzętu AGD i elektronicznego, czyli urządzenia, które były zasilane prądem. Zużyty sprzęt zwozimy na plac przy Remizie Strażackiej w Rozdrażewie. Zbiórka kończy się o godzinie 15.00. Bardzo proszę o pomoc sąsiedzką w wypadku osób, które takiej pomocy potrzebują. Bardzo cenna byłaby pomoc Sołtysów na poszczególnych wioskach i strażaków. Pan Wójt zadeklarował pomoc transportem gminnym tam gdzie taka pomoc będzie konieczna, ale trzeba zgłosić taką potrzebę.

3.     W środę:

·        o 16.30 Różaniec prowadzi IV Roża Matek z Rozdrażewa.

·        Po Mszy wieczornej spotkanie z grupą Jana Vianey,a

4.     W czwartek po roratach katecheza dla dorosłych.

5.     Piątek po roratach spotkanie z młodzieżą przygotowującą się na światowe dni młodzieży.

6.     W sobotę o 20.45 spotkanie z narzeczonymi zawierającymi Sakrament małżeństwa w przyszłym roku.

7.     Od piątku do poniedziałku w krotoszyńskim kinie można oglądać film pt. „ Karolina”, którego fabułę zainspirowała postać Bł. Karoliny Kózkówny patronki młodzieży. Obecnie nie wielu twórców ma odwagę propagować wartości bliskie chrześcijaństwu tym bardziej gorąco zachęcamy do wybrania się całą rodzina na ten film.

8.     Za tydzień taca inwestycyjna. Bardzo proszę o hojność z racji remontu dachu na Szpitalce, który muszę sfinalizować do końca roku, aby otrzymać zwrot kosztów remontu z Urzędu Marszałkowskiego. Jest to ostatni z pięciu projektów, które składaliśmy cztery zostały zrealizowane, tj. remont trzech witraży, warsztaty fotograficzne, warsztaty taneczne i wyposażenie Sali Papieskiej w sprzęt multimedialny, jeżeli zostaną ocenione, jako zgodne ze złożonymi projektami dostaniemy zwrot poniesionych kosztów w takim procencie, na jaki dane inwestycje zostały podpisane.

9.     Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej: Przewodnik, Gość Niedzielny, Miłujcie się.

czwartek,
18 grudnia 2014

Tydzień modlitw o życie chrześcijańskie rodzin

Imieniny:
Bogusława, Gracjana