1.    Do piątku będą trwać nabożeństwa różańcowe:

·        dla dzieci: od poniedziałku do czwartku o 1700, a w piątek
o 1630

·        dla młodzieży i starszych: codziennie po wieczornej Mszy świętej

·        w niedzielę: po Mszy świętej popołudniowej.

2.   W sobotę przypada Uroczystość Wszystkich Świętych. Msze święte o godz. 800, 930, 1100 i  1300. Nie będzie Mszy świętej
o godz. 1500.
Po Mszy świętej o godz. 1300 wyruszy procesja na cmentarz.

3.   Tego dnia o godz. 2000 Różaniec na cmentarzu.

4.   W Niedzielę przypada Dzień Zaduszny.

5.   Wymienianki jednorazowe prosimy wrzucać do skrzyni znajdującej się pod chórem. Będziemy je czytać od poniedziałku do soboty po wieczornej Mszy świętej, w ramach nabożeństwa za zmarłych.

6.   Wierni, którzy w dniach 1 i 2 listopada nawiedzą kościół mogą dostąpić odpustu zupełnego, który można ofiarować za jednego zmarłego. Odpust można uzyskać tylko jeden raz. Należy spełnić następujące warunki:

·        stan łaski uświęcającej,

·        przyjęcie Komunii świętej,

·        odmówienie modlitw: Ojcze Nasz/ Wierzę w Boga/ oraz dowolnej modlitwy w intencji Ojca Świętego.

Natomiast wierni, którzy w dniach od 1 do 8 listopada nawiedzą cmentarz i pomodlą się za zmarłych, mogą uzyskać odpust zupełny za duszew czyśćcu cierpiące.

7.    Różaniec w środę o godz. 1800 poprowadzi I Róża Matek
z Trzemeszna.

8.    W czwartek po wieczornej Mszy św. spotkanie w ramach rekolekcji Odnowy Życia Chrześcijańskiego

9.    Czwartek po Mszy wieczornej katecheza dla dorosłych.

10.Na salce kominkowej po Mszy św. będzie można nabyć znicze.

11.Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej:, Gość Niedzielny, Mały Gość Niedzielny, Przewodnik Katolicki, Mały Przewodnik Katolicki.

12.Komunikat Urzędu Gminy: W dniu Wszystkich Świętych i Dzień Zaduszny (tj. 1 i 2 listopada 2014 roku) na ul. T. Kościuszki
w Rozdrażewie wprowadzony będzie ruch jednokierunkowy. W tych dniach obowiązywać będzie wjazd od ul. Pleszewskiej i wyjazd na
ul. Leśną. Zmiana ta - podobnie jak w latach ubiegłych - ma na celu zapewnienie płynniejszego ruchu pojazdów w rejonie cmentarza.

sobota,
25 października 2014

świętych Chryzanta i Darii, męczenników - wspomnienie dowolne

Dziś także:
Tydzień modlitw za dzieci, młodzież i wychowawców

Imieniny:
Darii, Katarzyny